ikona home
ikona home

logo recal

napis aktualnosci

IMG 5238

Informujemy, że chwilowo nie posiadamy napojów izotonicznych na wydarzenia sportowe. Aktualnie trwają przygotowania do uruchomienia kolejnej edycji w nowej odsłonie. Jej szczegóły podamy w ciągu kilku tygodni, jak tylko będzie to możliwe.

Przypominamy jednocześnie, że w kolejnej edycji napoje otrzymają organizatorzy, którzy otrzymali wsparcie w latach ubiegłych oraz przesłali raport z podsumowaniem wydarzenia (np. fotorelację), a także organizatorzy, którzy dotychczas nie otrzymali napojów i spełnią warunki projektu. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie projektu: http://www.recal.pl/projekty/sport-dla-wszystkich-recykling-na-sportowo.

 

 

Szymon Jendryczka 7 1Prezentujemy wyniki ogólnopolskiego konkursu „Sport dla Wszystkich, Recykling dla Każdego”. Nagrodę Grand Prix: rower o wartości 3.000 zł z ramą aluminiową otrzymuje Szymon Jendryczka, lat 7 ze Szkoły Filialnej w Suchej woj. kujawsko-pomorskie.

2016 Best TBYS PLNagradzamy wydarzenia sportowe, które w 2016 roku otrzymały wsparcie w postaci bezpłatnych napojów izotonicznych oraz włączone zostały do nowej globalnej inicjatywy „Take Back Your Street!” (TBYS!) Międzynarodowego Stowarzyszenia Sportu dla Wszystkich TAFISA.

Dziękujemy wszystkim, którzy łącząc aktywność fizyczną w szeroko rozumianej przestrzeni publicznej promowali recykling aluminiowych puszek po napojach. Blisko 2/3 spośród 200 wspartych przez RECAL wydarzeń sportowych to działania TBYS! zakładające aktywność fizyczną w przestrzeni ogólnodostępnej. Poniżej prezentujemy listę 5 nagrodzonych i 5 wyróżnionych za najlepsze wdrożenia idei TBYS! w 2016 roku w Polsce.

 

tafisa 3d vbW dniu 1 grudnia 2016 r. odbyło się kolejne spotkanie Komisji oceniającej wnioski złożone przez organizatorów wydarzeń sportowych zainteresowanych otrzymaniem bezpłatnych napojów izotonicznych w limitowanej serii puszek TAFISA 2016 oraz uczestnictwem w globalnej inicjatywie „Take Back Your Streets!” organizowanej przez Międzynarodowe Stowarzszenie Sportu dla Wszystkich TAFISA.

Autor: Laura JansenOgólnopolski konkurs plastyczny „Sport dla Wszystkich, Recykling dla Każdego”. Realizowany w ramach w ramach globalnej inicjatywy „Take Back Your Streets!” realizowanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Sportu dla Wszystkich TAFISA.

tafisa 3d vbW dniu 4 sierpnia 2016 r. odbyło się drugie spotkanie Komisji oceniającej wnioski złożone przez organizatorów wydarzeń sportowych zainteresowanych otrzymaniem bezpłatnych napojów izotonicznych w limitowanej serii puszek TAFISA 2016 oraz uczestnictwem w globalnej inicjatywie „Take Back Your Streets!” organizowanej przez Międzynarodowe Stowarzszenie Sportu dla Wszystkich TAFISA.

Photographs made by Marco Magoga 3Wsparty przez Fundację RECAL projekt Hugona Kowalskiego i Marcina Szczeliny “Let’s talk about garbage” (“Porozmawiajmy o śmieciach”) reprezentuje Polskę na głównej wystawie 15 Międzynarodowego Biennale Architektury w Wenecji i zbiera entuzjastyczne oceny i recenzje zagranicznych dziennikarzy i krytyków architektury. Projekt zajmuje powierzchnię aż 200m2, długość 20m i wysokość ponad 3 m. Po raz pierwszy w historii Biennale Architektury w Wenecji, do głównej wystawy zostali zaproszeni polscy twórcy. Kuratorem głównej wystawy jest Alejandro Aravena, zdobywca tegorocznej nagrody Pritzkera.

RECAL CzystePlaze 2016 miniOkres lata jest doskonałym momentem intensyfikacji działań edukacyjnych skierowanych zarówno do dzieci i młodzieży, jak również do dorosłych. Aluminiowe puszki po napojach, będące bardzo popularnym opakowaniem do napojów – zwłaszcza w okresie lata – stanowi istotny element edukacji recyklingowej.

„Wakacyjne kampanie edukacji recyklingowej” to letnie programy edukacyjne Fundacji RECAL. Kampania „Czyste Plaże” jest najstarszą z nich i obejmuje wybrzeże Bałtyku. Poza tym realizujemy Kampanię „Czyste Jeziora”, która jest kontynuacją i rozszerzeniem Kampanii „Czyste Mazury”. Natomiast Kampania "Czyste Góry" obejmuje tereny górskie znajdujące się na terenie całej Polski południowej, poczynając od Sudetów, aż po Bieszczady. Kampanie wakacyjne są finansowane przez Fundację RECAL, recan Organizacja Odzysku Opakowań S.A., Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A. oraz samorządy terytorialne (Dziwnów, Gdynia, Jastarnia, Krokowa, Miasto Puck, Świnoujście, Władysławowo).

2015 ZSPonadgimn 1 Gniezno okladka raportu
Ogłaszamy wyniki XX edycji Programu „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe”. Nagrodziliśmy szkoły i przedszkola, które wykazały się w raportach największą aktywnością w edukacji na temat recyklingu aluminiowych puszek po napojach. Nagrody rzeczowe zostały przekazane jeszcze przed końcem roku szkolnego do wszystkich placówek.

Nagrodzone placówki to:

 

Zbiorcze wwwRelacja z międzynarodowej Konferencji „Sport dla wszystkich – przegląd aktualnych inicjatyw” w dniu 19 maja 2016 r. w Centralnym Ośrodku Sportu Torwar w Warszawie.

Markowska wwwKonferencja zgromadziła blisko 70 uczestników, którzy stawili się z całej Polski oraz Belgii, Niemiec, Serbii i Słowacji. Konferencję otworzyli Ewa Markowska z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Wolfgang Baumann z Międzynarodowego Stowarzyszenia Sportu dla Wszystkich TAFISA, który poprosił zebranych o uczczenie minutą ciszy zmarłego kilka dni wcześniej Jerzego Potentasa – Sekretarza Generalnego Krajowej Federacji Sportu dla Wszystkich. Podczas otwarcia podkreślony został fakt współorganizacji tej ważnej konferencji przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Międzynarodowe Stowarzyszenie Sportu dla Wszystkich TAFISA oraz Fundację RECAL, która w przypadku tego wydarzenia podjęła się roli organizacji koordynującej.