ikona home
ikona home

logo recal

napis aktualnosci

Autor: Laura JansenOgólnopolski konkurs plastyczny „Sport dla Wszystkich, Recykling dla Każdego”. Realizowany w ramach w ramach globalnej inicjatywy „Take Back Your Streets!” realizowanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Sportu dla Wszystkich TAFISA.

Patroni / Partnerzy:
- Patronat Honorowy Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
- Partnerem jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Sportu dla Wszystkich TAFISA z siedzibą w Frankfurcie, Niemcy.


 
Cel konkursu:
 - stworzenie warunków do wypowiedzi artystycznej w formie dowolnej pracy plastycznej,
 - połączenie w pracach tematu konkursu, czyli sportu i recyklingu,
 - promocja recyklingu aluminiowych puszek po napojach jako przykład dbałości o środowisko,
 - promocja aktywności fizycznej jako części codziennego życia.

Nagroda Grand Prix: rower z ramą aluminiową (nagroda o wartości 3.000 zł).

Dodatkowe nagrody - wyróżnienia:
- 3 tablety (o wartości około 500 zł)
- 7 aluminiowych hulajnóg (o wartości około 300 zł)
- 50 notesów i koszulek bawełnianych “Take Back Your Streets!” oraz Fundacji RECAL.

Czas realizacji
Termin nadsyłania prac upływa w dniu 20 listopada 2016 roku (decyduje data dostarczenia pracy). Rozstrzygnięcie i publikacja wyników na stronie internetowej www.recal.pl do 15 grudnia 2016 roku.

Warunki uczestnictwa:

   - Konkurs obejmuje prace z zakresu rzeźby, malarstwa, rysunku, grafiki; skierowany jest do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i   ponadpodstawowych w wieku do 18 lat.

     -  Każdy autor może zgłosić do 2 prac.

    - Maksymalna wielkość rzeźb – żaden wymiar nie może przekroczyć 50 cm. Maksymalny format malarstwa, rysunku, grafiki to A2 (w przypadku większych formatów prosimy aby były to odpowiednio grube kartki). Prace zgłoszone do konkursu muszą być własnością autorów. Prace winny być opisane z tyłu imieniem i nazwiskiem, adresem, kontaktem telefonicznym i e-mailowym do opiekunów oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu. Wzór oświadczenia znajduje się na stronie internetowej www.recal.pl.

Prace należy przesłać na koszt własny na adres: Fundacja RECAL, ul. Mariensztat 8, 00-302 Warszawa, z dopiskiem Konkurs „Sport dla Wszystkich, Recykling dla Każdego”. Prace przesłane za pobraniem nie zostaną odebrane.

Osobą udzielającą informacji oraz odpowiedzialną za organizację konkursu ze strony Organizatora jest Artur Łobocki – członek zarządu Fundacji RECAL tel. 605 591 865, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Poniżej do ściągnięcia:

- Szczegółowy Regulamin.

- Karta zgłoszenia do Konkursu.