ikona home
ikona home

logo recal

napis aktualnosci

Szymon Jendryczka 7 1Prezentujemy wyniki ogólnopolskiego konkursu „Sport dla Wszystkich, Recykling dla Każdego”. Nagrodę Grand Prix: rower o wartości 3.000 zł z ramą aluminiową otrzymuje Szymon Jendryczka, lat 7 ze Szkoły Filialnej w Suchej woj. kujawsko-pomorskie.

Praca Szymona Jendryczka nagrodzona została ze względu na przemyślane i staranne połączenie tematyki aktywności fizycznej i recyklingu aluminiowych puszek po napojach oraz zastosowanie różnych technik plastycznych. Ogólny poziom nadesłanych prac oceniamy jako wysoki, dlatego Komisja oceniająca, w skład której weszli przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Międzynarodowego Stowarzyszenia Sportu dla Wszystkich TAFISA, Fundacji RECAL oraz artysta plastyk zdecydowała o wykorzystaniu pełnej puli nagród przewidzianej w regulaminie. Na konkurs dostarczono łącznie 445 prac plastycznych, w tym rysunków, obrazów, kolaży, rzeźb i konstrukcji przestrzennych. Najlepsze prace otrzymały w sumie aż 61 nagród.

Decyzją Jury przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:


Nagroda Grand Prix: rower z ramą aluminiową (nagroda o wartości 3.000 zł)
:

  1. Szymon Jendryczka, lat 7 z Suchej (woj. kujawsko-pomorskie). Praca rysunkowa w połączeniu z wyklejanką, zastosowane kilka rodzajów materiałów (papier, drewno, aluminium, rośliny)

Dodatkowe nagrody – tablety HUAWEI MediaTab (o wartości 500 zł):

  1. Krzysztof Gaweł, lat 15 z Kędzierzyna-Koźle (woj. opolskie)
  2. Karolina Kasprzycka, lat 17 z Sandomierza (woj. świętokrzyskie)
  3. Olga Swakowska, lat 14 z Sępólna Krajeńskiego (woj. kujawsko-pomorskie)

Dodatkowe nagrody - aluminiowe hulajnogi HUDORA 205mm Big Wheel (o wartości 300 zł):

  1. Wiktoria Gładysz, lat 11 z Lisewa (woj. kujawsko-pomorskie)
  2. Kacper Grochowina, lat 7 z Legnicy (woj. dolnośląskie)
  3. Piotr Kozioł, lat 8 z Ropczyc (woj. podkarpackie)
  4. Weronika Pawińska, lat 10 z Czechowic-Dziedzic (woj. śląskie)
  5. Karolina Pluta, lat 8 z Żyrardowa (woj. mazowieckie)
  6. Bianka Rucińska, lat 10 z Warszawy (woj. mazowieckie)
  7. Adam Siwak, lat 7 z Legnicy (woj. dolnośląskie)

Dodatkowe wyróżnienia - notesy i koszulki bawełniane “Take Back Your Streets!” oraz Fundacji RECAL:

  1. Agata Szadrowska, lat 9 z Warszawy
  2. Fabian Tomaszewski, lat 10 z Kłodzka
  3. Martyna Klauss, lat 10 z Zabrza
  4. Oliwer Piksa, lat 8 z Legnicy
  5. Oliwia Balcerek, lat 12 z Trzemeszna
  6. Maja Zygadlewicz, lat 9 z Mostów
  7. Marianna Wojdak, 11 lat z Warszawy
  8. Maria Filipczyńska, lat 10 z Warszawy
  9. Wiktor Wąsowicz, lat 11z Czechowic-Dziedzic
  10. Jakub Pryma, lat 12 z Owieczek
  11. Natalia Krzelowska, lat 7 z Kłodzka
  12. Aleksandra Rydz, lat 12 z Lublina
  13. Małgorzata Misiura, lat 10 z Czaszyna
  14. Dawid Kwasiborski, lat 11 z Nowych Grabi
  15. Natalia Milczarska, lat 10 z Warszawy
  16. Iga Hajdasz, lat 14 z Wrocławia
  17. Angelika Pryma, lat 15 z Owieczek
  18. Weronika Piszka, lat 15 z Piaseczna
  19. Emilia Rybicka, lat 18 z Tucholi
  20. Paulina Wolanin, lat 5 z Radymna
  21. Zuzia Zarzycka, lat 5 z Kędzierzyna-Koźla
  22. Gabriela Mikołajczak, lat 7 z Szamotuł
  23. Monika Murawska, lat 8 z Łosin
  24. Jan Cegiełka, lat 7 z Warty
  25. Karolina Malina, lat 12 z Głogowa
  26. Monika Karasek, lat 9 z Legbądu
  27. Grzegorz Sobkiewicz, lat 8 ze Stalowej Woli
  28. Julia Kaźmierczak, lat 10 z Miłaczewa
  29. Mateusz Rybaczyk, lat 8 z Bartoszowa
  30. Patrycja Kudlak, lat 16 z Wychowańca
  31. Emilia Podgórni, lat 8 z Chyszówki
  32. Damian Podgórni, lat 12 z Chyszówki
  33. Krystian Grzesiak, lat 13 z Warty
  34. Kamila Marciniak, lat 17 z Warty
  35. Mateusz Dolat, lat 12 z Warty
  36. Iza Durnakowska, lat 8 z Olsztyna
  37. Gaston Kot, lat 10 z Warszawy
  38. Julia Kadziewicz, lat 8 z Olsztyna
  39. Tomasz Talaśka, lat 10 z Tucholi
  40. Antoni Hanszla, lat 8 z Warty
  41. Julia Pick, lat 12 z Sępólna Krajeńskiego
  42. Jan Kasperski, lat 7 z Szamotuł
  43. Weronika Joanna Drobczyńska, lat 13 z Piaseczna
  44. Zofia Płaza, lat 10 z Warszawy
  45. Aleksandra Osińska, lat 12 z Warszawy
  46. Anna Wieniarska, lat 10 z Olsztyna
  47. Jan Sadolewski, lat 9 z Olsztyna
  48. Małgorzata Płaza, lat 10 z Warszawy
  49. Sandra Jankowska, lat 9 z Wojnowa
  50. Maria Śliwa, lat 10 z Żyrardowa

Nagrodzone prace

Nagroda Grand Prix: rower z ramą aluminiową:
Szymon Jendryczka 7 1

Szymon Jendryczka

 

    

Dodatkowe nagrody – tablety HUAWEI MediaTab:

Krzysztof Gawel 8

 

Krzysztof Gaweł

  

 

Karolina Kasprzycka 17 1

 

Karolina Kasprzycka

 

 

 

Olga Swakowska 14

 

Olga Swakowska

 

  

Dodatkowe nagrody - aluminiowe hulajnogi HUDORA 205mm Big Wheel

Wiktoria Gladysz 11 1

 

Wiktoria Gładysz

 

 

Kacper Grochowina 7

 

Kacper Grochowina

 

 

 

 

 

Piotr Koziol 8

 

Piotr Kozioł

 

 

Weronika Pawinska 10 1

 

Weronika Pawińska

  

 

Karolina Pluta 8 1

 

 Karolina Pluta

 

 

Bianka Rucinska 10

 

Bianka Rucińska

 

 

 

 

 

Adam Siwak 7

 

Adam Siwak