ikona home
ikona home

logo recal

napis aktualnosci

 

Puchar RecyklinguWiesz, jak właściwie postępować z odpadami, w tym opakowaniami z aluminium? Nie czekaj, weź udział w XVIII edycji Konkursu i wygraj Puchar Recyklingu oraz Srebrne Puszki

Konkurs o Puchar Recyklingu to przedsięwzięcie, które cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Fundacja RECAL wspiera Konkurs od praktycznie samego początku. Swój udział zgłaszać mogą: urzędy gmin i starostwa powiatowe, związki i porozumienia międzygminne, zakłady gospodarki komunalnej, sortownie, RIPOKi, szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe, parki narodowe i krajobrazowe oraz centra edukacji ekologicznej.

Zadaniem uczestników jest prezentacja efektów prowadzonych działań za pośrednictwem formularzy on-line zawierających pytania o dane dotyczące m.in. masy, zakresu prowadzonej zbiórki, sposobu zagospodarowania odpadów oraz oczywiście działań edukacyjnych. Dla podmiotów prowadzących działania związane z zagospodarowaniem opakowań aluminiowych Fundacja RECAL przygotowała nagrodę „Srebrnej Puszki”. Po raz pierwszy będzie to jednak nagroda przyznawana za całokształt postępowania z wszystkimi rodzajami opakowań z metalicznego glinu, a nie jak dotychczas jedynie za puszki aluminiowe.

Nagrodami głównymi w Konkursie są Puchary Recyklingu przyznawane w trzech kategoriach: Gmina Recyklingu, Edukacja Recyklingowa, Lider Recyklingu, podczas uroczystej Gali ENVICON. Zgłoszenia oceniane są w sposób kompleksowy za zbiórkę wszystkich frakcji odpadów. W przypadku kategorii „Edukacja Recyklingowa” ocenie podlegają działania edukacyjne prowadzone w zakresie selektywnej zbiórki odpadów. Dodatkowo przez partnerów przedsięwzięcia przyznawane są statuetki w kategoriach frakcyjnych oraz nagrody finansowe, które wręczane są podczas uroczystego Finału towarzyszącemu Targom POL-ECO-SYSTEM.

Konkurs o Puchar Recyklingu to nie tylko rywalizacja między podmiotami wykazujących efekty prowadzonych przez siebie działań edukacyjnych i selektywnej zbiórki, ale także okazja do spotkań, merytorycznych dyskusji oraz wymiany doświadczeń, dotyczących gospodarki odpadami i recyklingu w Polsce. W Konkursie wyłaniane są podmioty prowadzące najskuteczniejszą selektywną zbiórkę odpadów u źródła, a także szeroką edukację ekologiczną. Jest to Konkurs wyjątkowy, bowiem oprócz docenienia podmiotów, które wyróżniają się swoją działalnością, ma również olbrzymi walor edukacyjny. W ramach zeszłorocznej edycji zorganizowano m.in. spotkania, debaty branżowe, konferencje, konkursy edukacyjne, wystawy oraz warsztaty.

Zgłoszenia przyjmujemy do 31 maja br. poprzez stronę www.pucharrecyklingu.pl