ikona home
ikona home

logo recal

eccSforAE logoTrwa nabór wniosków od organizatorów wydarzeń sportowych zainteresowanych bezpłatną wodą w aluminiowych puszkach. Już teraz zachęcamy do przesyłania wypełnionych zgłoszeń w celu uzyskania wsparcia. W związku z naszym zaangażowaniem w Every Can Counts Polska, projekt jest częścią właśnie tej inicjatywy. Ponadto stanowi element międzynarodowego Projektu „Sport for All and the Environment” (SforAE) dofinansowanego ze środków Erasmus+ Sport.

Wodę wzorem lat wcześniejszych dostarczamy na nasz koszt. Oczekujemy, że zostanie bezpłatnie przekazana uczestnikom w dniu wydarzenia oraz przez cały czas trwania wydarzenia prowadzona będzie zbiórka pustych puszek, z wykorzystaniem pojemników i worków na puszki oraz bannerów. Przypominamy, że zebrany surowiec musi zostać przekazany do recyklingu. W ciągu 14 dni należy przesłać raport z wydarzenia, w tym zdjęcia, dokumentujące prowadzoną zbiórkę. 

Dodatkowo w związku z Projektem SforAE wspierane wydarzenia muszą być zorganizowane w sposób zrównoważony dla środowiska, obejmując oczywiście zbiórkę i recykling pustych puszek. W tym celu przygotowaliśmy "Rekomendacje Ekologiczne. Jak zorganizować wydarzenie sportowe zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwojuramach". Publikację można pobrać poniżej.

Wydarzenie sportowe należy zgłosić przez stronę projektu Every Can Counts

Pobierz formularz raportu po wydarzeniu

Dodatkowych informacji udzielamy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. kom. 605 591 865 - p. Artur Łobocki.

Pobierz poradnik przygotowany dla organizatorów wydarzeń sportowych (w języku angielskim oraz polskim):

2018 SFORAE GREEN GUIDELINES    2018 SFORAE ZIELONE REKOMENDACJE

Poradnik w językach: czeskim, słowackim oraz węgierskim:

RECAL SFORAE GREEN GUIDELINES CZ    RECAL SFORAE GREEN GUIDELINES SK    RECAL SFORAE GREEN GUIDELINES HU


LogosBeneficairesErasmusRIGHT PL

 

 

 

 Zastrzeżenia w zakresie odpowiedzialności

Niniejsza informacja została przygotowana wspólnie przez Partnerów Projektu „Sport for All and the Environment” (SforAE), współfinansowanego ze środków „Erasmus+ Sport” Small Collaborative Partnerships (numer referencyjny: 590833-EPP-1-2017-1-PL-SPO-SSCP). W publikacji przedstawiono jedynie opinie autorów i Agencja oraz Komisja nie ponoszą odpowiedzialności za żadne wykorzystanie zawartych w niej informacji.