ikona home
ikona home

logo recal

szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe plakatyWszystkie placówki edukacyjne zainteresowane udziałem powinny przesłać wypełnione zgłoszenie do Programu "Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe". Wówczas otrzymują nieodpłatnie zestaw materiałów edukacyjnych, pomagający w organizacji zajęć na temat recyklingu. Są to: pakiet edukacyjny (przedszkole, szkoła lub gimnazjum) oraz dodatkowo kartonowe pojemniki i worki na puszki, plakaty, magnesiki do testowania puszek. Na raporty z działań czekamy do końca maja 2019 r.

Sprawne funkcjonowanie Programu na terenie całej Polski zapewnia współpraca z lokalnymi partnerami, m.in. samorządami terytorialnymi, firmami komunalnymi i organizacjami pozarządowymi, które stają się koordynatorami Programu na swoim terenie. Wraz z nimi Fundacja organizuje seminaria szkoleniowe dla nauczycieli oraz konkursy, zapewniając w ten sposób, oprócz wspomnianych materiałów, także drobne nagrody.


szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe uczenWraz z zakończeniem Programu każdorazowo przed końcem roku szkolnego (w edycji 2018/2019 do końca maja 2019 roku) placówki przesyłają raporty z całorocznej działalności. Zawierają one opisy ciekawych przedsięwzięć, np. przedstawień teatralnych, wycieczek, dyskotek, a nawet zakupów sprzętu do szkolnych pracowni, realizowanych w ramach akcji puszkowej bądź też finansowanych pieniędzmi uzyskanymi w skupie ze sprzedaży pozbieranych alu-puszek.

Uwieńczeniem całorocznego trudu jest jesienny wyjazd na Zieloną Szkołę Fundacji RECAL. Zapraszamy na nią najaktywniejszych reprezentantów kilkunastu najlepszych szkół z całej Polski. Co dwa lata organizujemy zagraniczną Zieloną Szkołę dla najlepszych przedstawicieli szkół ponadpodstawowych. Pozostałe placówki otrzymują inne nagrody, np. miniwieże, tablety, aparaty cyfrowe, odtwarzacze DVD, odtwarzacze MP4, koszulki, smycze na klucze, itd.

 

Materiały dla szkół:

Materiały dla nauczycieli

 szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe dla nauczycieli

Materiały dla przedszkoli

 szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe dla przedszkoli

Materiały dla gimnazjów

 szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe dla gimnazjow